Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Nová publikace Josefa Brandla

6.2.2018 Nejnovější publikace krajinářského specialisty Josefa Brandla z řady Brandls Traumanlagen .

Formát A4, počet stran 100, počet obrázků 130

Předloha nejnovějšího kolejiště Josefa Brandla se nachází v regionu mezi Frankenalb a Oberpfalz, který je tak oblíbený u jeho klientů. Tyto specifikace mu umožnily velkolepým a originálním způsobem zpracovat krajinné motivy frankovsko-bavorské Jury kolem Altmühltalu.

Krajina je na první pohled charakteristická řekou Altmühl a jejím hlubokým zářezem. Předloha krasové krajiny se odráží ve dvou mocných vrstvách vápence a dolomitu, které jsou převažující složkou na svazích údolí, stejně jako jeskyně vedoucí do magického podzemního světa. Nad údolím se tyčí z dálky viditelná dominanta modelu hradu Rosenburg z Riedenburgu. Téměř skrytá na úpatí hradu je velká elektrifikovaná vlaková stanice, kterou Josef Brandl plánoval podle předlohy nacházející se ve městě Eichstätt.

Provozně systém zahrnuje tři desetiletí: vlakové soupravy z období 1960 až 1980 jsou zde provozovány v souladu s mottem „Všechno, co potěší, je dovoleno.“ Důraz je kladen na Epochu IV. s jejími pro DB typickými meziměstskými ocelově stříbrnými vozy a nákladními vlaky vedenými řadou 151. Výjevy na ulicích a malebné detaily kolejiště do značné míry odrážejí situaci od začátku roku 1970.  Kolejiště vytvořit pro diváka dojem ozvěny éry III. neboli pozdních 60 .let - včetně typicky barevných vozů Rheingold E-10 a E 18, které se potkávají s modrozeleno-fialovými rychlíkovými vlaky. Do provozu ale ještě také zasahují parní lokomotivy řad 50 nebo 64, takže zážitek z provozu zobrazuje předěl dvou provozních epoch.

V publikaci najdete kromě spousty barevných inspirujících fotografií z hotového kolejiště také jeho celkový plán, mnoho detailních fotografií ztvárnění krajiny a prostředí bavorského venkova. Část publikace je také věnování morfologii skutečné vápencové krajiny a návazně na to modelovému ztvárnění vápencového lomu, které modeláři jistě ocení, protože podobných inspirací není nikdy dost.