Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Patina vozidel

7.6.2017 Nová publikace MIBA skladem!!!

Na pěkném kolejišti by i vozidla měla vypadat co nejvíce realisticky, a to včetně znečištění a opotřebování odpovídajícímu skutečnosti. V novém speciálu MIBA-Praxis autotor Pit Karges ukazuje, jak můžete použít celou škálu technik, abyste ztvárnili řadu provozních znečištění, zesvětlení barev, prach z brzdových špalků, to vše od mírně znečiětné lokomotivy až po tu hodně zanedbanou.

Publikace ukazuje krok za krokem na příkladu různých vozidel (lokomotiv i vagónů), že to nemusí být tak obtížné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Úvodní kapitoly se zabývají základními pracovními nástroji, barvami a pracovními technikami. Specifické aspekty, jako  „promáčknutí“ nákladních vozů. Používání masek nebo použití patinovacích technik zvaných „chipping“ a „washing“ jsou věnována samostatné příspěvky. Přestože je publikace v německém jazyce, lze ji díky velkému množství názorných obrázků doporučit i českému čtenáři, který němčině neholduje.