Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Plány kolejišť III. - Inspirace v prostoru

15.12.2014 Milan Ferdián – železniční fanda a zároveň specialista na geometrii modelového kolejiva a na plánování modelových kolejišť. Muž se záviděníhodnou fantazií a prostorovou představivostí. Profesionál s bohatým železničním archivem, z něhož umí s citem čerpat vždy ve správnou chvíli a na správném místě. To vše jsou atributy, které předurčily úspěch prvních dvou publikací z řady Plány kolejišť, které modeláři nedlouho po jejich uvedení na trh beznadějně rozebrali.

Milan Ferdián a jeho Plány kolejišť proto přicházejí již potřetí a přinášejí v nové publikaci celou řadu inspirací nejen pro stavbu klasických kolejišť, ale též pro stavbu modulů, ať už normovaných nebo jen těch pro domácí použití. V nové knize není zapomenuto ani na úplné začátečníky, kterým je věnována řada plánků v cyklu Dětská kolejiště. Ani u těch nejjednodušších kolejišť však autor nezapomíná na zákonitosti železničního provozu a nenabízí tak plánky s bezduchým kroužením po oválu, ale i na malé ploše se snaží zachytit smysluplný provoz. V pasáži dětských kolejišť také Milan se svým spolupracovníkem Michalem Šuhajdou nenásilním a názorným příkladem vysvětlují řadu základních železničních pojmů a funkčnost některých železničních zařízení.

Publikace nese podtitul Inspirace v prostoru, protože přináší celou řadu nápadů, jak lze i na malém prostoru postavit zajímavé kolejiště, u kterého se nebudete nudit. A zároveň ukazuje, jak lze prostor, který máte pro kolejiště k dispozici, využít co nejefektivněji. Poučení může kniha přinést jak začátečníkům, tak i zkušeným modelářům.